Koniec Starego - początek Nowego.....

Stary rok pożegnaliśmy Galą Wolontariatu-która już po raz czternasty zgromadziła prawie stu wolontariuszy i gości w Sali Kameralnej RCK w Pile.
Wśród Gości jak co roku obecny był Wicestarosta Kazimierz Sulima, który od lat wspiera stowarzyszenie swoja pomocą, Wiceprezydent Piły Beata Dudzińska, Dyrektor MOPS Wanda Kolińska oraz przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych organizacji.
Dzięki pani Alicji Bożek oraz Dorocie Fąs z Zespołu Szkół nr 2 prowadzenie programu wzięły na siebie Julia Małuch i Karolina Kaleńczuk, a części artystyczne prezentowali rewelacyjnie Martyna Michalak, Paulina Pasternak i Bartosz Szpot.
Natomiast o żołądki zaproszonych gości zadbali wolontariusze z Zespołu Szkół Gastronomicznych. Dzięki niezastąpionej koordynatorce wolontariatu pani Julicie Jurdzińskiej, na którą mogą liczyć wszystkie organizacje potrzebujące fachowych wolontariuszy, również tym razem mogliśmy zabłysnąć. Pani Wioletta Schott z uczniami przygotowała wspaniale zastawiony stół, a później Kinga Witkowska, Anna Parchomiuk i Sylwia Ryczek obsługiwały gości. A wszystko to również jako wolontariusz fotografował pan Paweł Magdziński-któremu również bardzo serdecznie dziękujemy.Główne punkty programu to rozstrzygnięcie gminnego i powiatowego etapu konkursu „Barwy Wolontariatu” ( po trzy prace z każdego etapu zostały przesłane do etapu wojewódzkiego), oraz przyznanie symbolicznych”łapek”-odznak wolontariusza. Uczniowie ostatnich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych „łapki” otrzymują na zakończenie roku szkolnego.
W etapie gminnym Kapituła Konkursu w składzie: prezes Andrzej Sadkowski, harcmistrz Grzegorz Rzymski, wicedyrektor RCK Mirosław Nalepa, koordynator SCW Bożena Przesmycka i skarbnik Grażyna Dobosz, oceniła i zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego 3 prace . A oto laureaci:
I miejsce- pani Małgorzata Stopa-opiekunka klubu wolontariusza ze Szkoły Podstawowej nr 2
II miejsce-pani Alicja Bożek- koordynator wolontariatu z Zespołu Szkół nr 2
III miejsce--Malwina Matejczuk z Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Daria Matejczuk
wyróżnienie-Patrycja Grzechowiak i Eryka Jabłońska-wolontariuszki z Gimnazjum nr 4
wyróżnienie-Agnieszka Radowska -wolontariuszka z Zespołu Szkół nr 2
wyróżnienie-Daniel Niżyński-wolontariusz z Zespołu Szkół Ekonomicznych
W etapie powiatowym Kapituła Konkursu w składzie: Wicestarosta Powiatu Pilskiego Kazimierz Sulima, prezes Andrzej Sadkowski, harcmistrz ZHP-Grzegorz Rzymski, koordynator Bożena Przesmycka i skarbnik SCW Grażyna Dobosz ocenili i zakwalifikowali do etapu wojewódzkiego 3 prace następujących wolontariuszy:
I miejsce- pani Barbara Ozga-czyli Basia „Dzwoneczek”-wolontariuszka od wielu lat, seniorka, emerytka, opiekująca się ciężko chorymi osobami z Gminy Ujście
II miejsce-Małgorzata Alwin – wolontariuszka, absolwentka ZSE, obecnie studentka PWSZ.
III miejsce-Paulina Antoszczyk, Patrycja Kozłowska i Joanna Stryszewska -wolontariuszki z zarządu Szkolnego koła PCK i wolontariatu Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile,
wyróżnienie-Dominika Wasiak- wieloletnia wolontariuszka z Zespołu Szkół Ekonomicznych, obecnie studentka PWSZ
wyróżnienie-wolontariuszki z Publicznego Gimnazjum w Miasteczku Krajeńskim z opiekunką Barbarą Wendland-współpracujące z Domem Pomocy Społecznej w Rzadkowie
Wreszcie przyszła kolej na najważniejszą część Gali-przedstawiono osoby, które otrzymały odznaczenie wolontariusza-symboliczną ”łapkę”. Większość z nich często pozostaje anonimowa, nie chcą zgłaszać swoich prac na konkurs, nie opisują swoich działań-są wśród nich setki uczniów, którzy „łapki” otrzymują na zakończenie etapu nauki-gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Są przy każdej zbiórce żywności, zbiórce pieniędzy na hospicjum czy w innych działaniach charytatywnych-najczęściej anonimowi-chociaż zawsze mają nasze identyfikatory.
1.Pani Kamila Szałaśnik-wolontariuszka pracująca w świetlicy w DDP
2.Pani Aleksandra Błażejewska-wieloletnia organizatorka pomocy osobom niepełnosprawnym
3.Pani Alicja Bożek-koordynator wolontariatu w ZS nr 2
4.Pani Hanna Kunysz-również zajmuje się wolontariatem w ZS nr 2
5.Pani Adela Pierzyńska-wieloletni koordynator wolontariatu w ZSP nr 3
6.Pani Małgorzata Dobrańska-także wieloletni koordynator wolontariatu w ZSP nr 3
7.Pani Grażyna Książek-wolontariuszka w klubie Amazonek
8. Pan Jan Kołodziejski-pracujący od lat społecznie prezes PZW, wytypowany do odznaczenia przez koło Emerytów i Rencistów Nafty Piła
9. Pani Aneta Przybylska- wolontariuszka i organizatorka Stowarzyszenia „Daj Radość Niepełnosprawnym”-walcząca od lat o ułatwienie życia osobom na wózkach
10.Beata Waśkowiak-koordynator wolontariatu, pedagog I LO,
11.Czesław Zieleniewski-prezes Oddziału Miejskiego TPD
12.Agata Gesner-wolontariuszka zajmująca się od lat wolontariatem-pracuje z osobami niepełnosprawnymi(jest nieobecna-szkoli się w stolicy)
13.Teresa Kin-wolontariuszka pomagająca w DPS w Pile
14.Iwona Springer-także DPS w Pile.

Ostatni elementem naszej części oficjalnej było wręczenie pozostałych dyplomów i podziękowań. Nie wszyscy mogli uczestniczyć we wrześniu w naszej spontanicznej imprezie integracyjnej dla wolontariuszy, na której odbył się plebiscyt na najaktywniejszego wolontariusza. Zwycięzcy byli ogłoszeni-ale podczas Gali wręczono im symboliczne dyplomy i drobiazgi na pamiatkę. A oto najaktywniejsi:
1. Milena Gaworska
2.Katarzyna Piętka
3.Mateusz Lalka
4.Julia Nowak
5.Martyna Lalka
6.Kornelia Dubińska
7.Daniel Niżyński
8.Patrycja Reczuch

W końcu przyszedł moment na różne inne podziękowania i wystąpienia Gości, a potem na poczęstunek.
Po zakończeniu uroczystości przyszła kolej na podsumowanie naszej całorocznej pracy. Dziękujemy za wszystkie otrzymane życzenia świąteczne i noworoczne. Wszystkim naszym Wolontariuszom, Członkom SCW i Przyjaciołom życzymy wielu gorących serc wokół siebie, spełnienia marzeń i satysfakcji z pomagania innym. Dziękujemy także dotychczasowym sponsorom-którzy w minionych latach przekazali nam swój 1%-i prosimy o kontynuacje-zapewniamy, że żaden grosz nie zostanie źle wydany-wszystkie sprawozdania finansowe znajdują się na naszej stronie. Zapraszamy także do obu biur-chętnie udostępnimy wszelkie dokumenty dotyczące naszej działalności statutowej dla innych. Sprawozdania z otrzymywanych dotacji znajdują się w dokumentacji MOPS i Urzędu Miasta. Zapraszamy do współpracy kolejnych kandydatów a także organizacje, które potrzebują fachowej pomocy przeszkolonych do różnego rodzaju działań wolontariuszy.
<<- Powrót