Podsumowanie spotkania integracyjnego!

Ponieważ w bieżącym roku nie udało nam się uzyskać dofinansowania do corocznego wyjazdu dla najaktywniejszych wolontariuszy, a pracowaliśmy w naprawdę wielu miejscach, akcjach i rodzajach wolontariatu - od najmłodszego do najstarszego - postanowiliśmy zorganizować choćby maleńkie spotkanie.... Ideą stała się integracja i wzajemne poznanie członków SCW, członków zarządu oraz wolontariuszy z różnych środowisk, koordynatorów ze szkół, a także przynajmniej niektórych przedstawicieli - beneficjentów - którzy o pomoc poprosili nas w tym roku.
Dzięki pomocy sponsora udało się kupić „coś na ząb”, przyjaciele upiekli słodkości, a gościny wraz z grillem użyczyli nam wolontariusze z Realnych Akcji wraz z Pastorem Kościoła Zielonoświątkowego – w ogrodzie za budynkiem Zboru Betlejem przy ul. Okrzei 4A. Chociaż nie wszystkim pasował termin, w piątek 6 września od godz 16.00 zaczęli pojawiać się goście.Na spotkaniu pojawiła się większość członków stowarzyszenia, Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Bardzo ucieszyły nas odwiedziny pań koordynatorek ze szkół - to one pracują aby na każdej zbiórce żywności dla Pilskiego Banku Żywności byli wolontariusze. Szkoda, że zabrakło przedstawicieli Banku...Przyjmowaliśmy podziękowania za wcześniejszą pomoc i nowe wyzwania m.in. od Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Podawaliśmy nowe terminy szkoleń oraz informacje o napływających zleceniach od osób potrzebujących pomocy wolontariusza....
Powoli znikały kolejne kiełbaski i wspaniałe ciasto, a my poznawaliśmy się wzajemnie coraz lepiej.Jednym z głównych punktów programu był spontaniczny plebiscyt na najaktywniejszego wolontariusza. Pani Grażyna wymieniała kolejne akcje, działania, typy wolontariatu - a wolontariusze zgłaszali się po kolorowe naklejki....Na liście było dziesięć punktów i ze dwadzieścia podpunktów - a i tak nie jesteśmy pewni czy jakiejś formy pomocy nie pominęliśmy. Wreszcie zebrała się grupa z największą ilością kwadracików w kolorach tęczy. Po wspólnych obliczeniach publiczności pierwsze miejsce w ilości działań wolontarystycznych zajęła Milena Gaworska, która zaczynała jeszcze w gimnazjum, zaraz za nią byli Katarzyna Piętka i Mateusz Lalka, a potem Julia Nowak, Martyna Lalka, Kornelia Dubińska, Daniel Niżyński i Patrycja Reczuch.Jednak wśród setki wolontariuszy nie było wielu, którzy z różnych przyczyn nie mogli przybyć na nasze spotkanie - być może wśród nieobecnych byli jeszcze inni rekordziści pracy dla innych. Nie chcemy oceniać i porównywać godzin wolontariatu. Cenna jest każda, którą zarówno wolontariusze, jak i członkowie stowarzyszenia wraz z zarządem - poświęcają innym, którzy czasem nawet o tym nie wiedzą....i tak powinno być. A więc - do zobaczenia przy kolejnej akcji! Zapraszamy do oglądania zdjęć na facebooku, a także na kolejne szkolenia - terminy również na stronie.


<<- Powrót