"Zauważ Mnie" chodzi (p)o zdrowie!

Zapoznajcie się z akcją i zobaczcie krótkie podsumowanie fotograficzno-filmowe.

Zauwaz_mnie

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile otrzymało kolejne zaproszenie od Prezydenta Miasta, który objął Honorowy Patronat, a także od Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę, do udziału w akcji „Zauważ mnie” chodzi (p)o zdrowie. 1 lutego w blisko 475 kilometrową trasę Wrocław – Koszalin wyruszyli z kijkami Nordic Walking uczestnicy akcji - dwie panie i dwóch chłopców (prywatnie - mamy z synami). Pierwszy, 26 kilometrowy i zarazem najkrótszy etap akcji, wiódł z Wrocławia do Trzebnicy. Później Rawicz, Leszno, Poznań, Oborniki, Wągrowiec i Chodzież. 9 lutego Piła i dalej Wałcz, Czaplinek, Połczyn, Białogard i Koszalin - 14 lutego, który to dzień jest Światowym Dniem Chorych na Padaczkę. Jak mówią przedstawiciele stowarzyszenia: „Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa i mediów na osoby chore na padaczkę. W ten sposób możemy mówić o potrzebach, a także pokazywać nasz potencjał i umiejętności."
Nawiązaliśmy kontakt z grupą Nordic Walking z Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem pani Bogusławy Rysiewskiej oraz Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych, gdzie także działa grupa Nordic Walking. Bez problemu zadeklarowały udział w powitaniu w Motylewie i wspólnym przejściu do centrum miasta.
Dzisiaj o 14.30 nasi wolontariusze, głównie z Zespołu Szkół Gastronomicznych i z Gimnazjum nr 4 w Pile, zameldowali się w bardzo licznej grupie pod Urzędem Miasta. Niedługo pojawili się uczestnicy marszu, którzy następnie wraz z nami przemaszerowali na ulicę Śródmiejską, gdzie powitała ich Pani Wiceprezydent Beata Dudzińska oraz pilskie media. Zadaniem wolontariuszy było rozdawanie ulotek informujących o akcji, które jednocześnie zawierają instrukcję, jak postępować w razie ataku tej choroby. Jesteśmy pełni podziwu dla wytrwałości grupy, która od kilku dni pokonuje trasę, zmęczonych ale radosnych eskortowaliśmy do hotelu na nocleg. Jutro o 8.30 wyruszają dalej - grupa naszych „kijkarzy” odprowadzi ich na drogę w kierunku Wałcza.
Serdeczne życzenia od wszystkich wolontariuszy ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile, obiecujemy stałe wspieranie wszelkich działań.

Krótki materiał video od Tomka Dobosza:

..oraz galeria - fot. Tomek Dobosz.<<- Powrót