DZIEŃ AKCEPTACJI ODBYŁ SIĘ JUŻ PO RAZ PIĄTY!!!!

Zapraszamy na krótką relację Grażyny Dobosz. Relację uzupełniają fotografie Tomasza Dobosza.
Pełną salę gości zgromadził 25 października o godz.10 w Pilskim Domu Kultury zorganizowany już po raz piąty Dzień Akceptacji


Występy rozpoczął wspaniały magik- Jędrzej Waberski, który zaprosił na scenę do asystowania w czarodziejskich sztuczkach najpierw Prezydenta Piły Zbigniewa Kosmatkę a potem młodszych kolegów.


Całość bardzo sprawnie poprowadziły Justyna Hampelska, Ewa Sikorska, Iwona Sudoł.


Na widowni pojawili się goście, których witał Prezes zarządu SCW Andrzej Sadkowski- m. in. senator Piotr Głowski i senator Mieczysław Augustyn, Prezydent Piły Zbigniew Kosmatka ale przede wszystkim główni bohaterowie imprezy-osoby niepełnosprawne i wolontariusze oraz uczniowie szkół pilskich.


Na scenie atrakcje zapewnili: podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Pile pod kierunkiem Pani Ewy Pierzgalskiej, Anny Suligi i Magdaleny Wojciechowskiej, którzy zaprezentowali utwór „ Elektrik Szoł”, tancerze ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Pani Mirosławy Grabczewskiej, duet akordeonowy pod kierunkiem Andrzeja Czai -Magdalena Wachowiak i Martyna Podolska w utworze Bekmana – Swing, następnie Martyna Podolska zaprezentowała utwór A. Piazzolli - pt. "Tango Contrabajeando".
Wielkie oklaski zebrał Jerzy Wyczechowski, który do występu zaprosił senatora Piotra Głowskiego.


Wystąpili następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, a także uczennice z Gimnazjum nr 5 z utworem „Dajcie zakwitnąć marzeniom” i Warsztaty Terapii Zajęciowej z Liszkowa.


W zaczarowany świat tańca zabrali nas podopieczni pani Elizy Sabik i pana Artura Dąbrowskiego Wiktoria Konopacka i Hubert Kasztelan, następnie wystąpili podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Krajenki pod kierunkiem Rafała Kabattka w spektaklu „I tak cię kocham”. Wystąpili jeszcze młodzi wokaliści z ZS2 w utworach „Tolerancja”, „Kilka prostych prawd” i „Dłoń” oraz zobaczyliśmy piękną balladę w wykonaniu Hanny Kwiatkowskiej i Mileny Miller.
Pokaz zakończyły wolontariuszki z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica piosenką „Kołysanka dla nieznajomej”. Tradycją Dnia Akceptacji był wspólny posiłek dla uczestników, który w tym roku wspólnie finansowali Starosta Pilski i Prezydent Miasta.


Naszymi gośćmi były także osoby niepełnosprawne, które nie uczestniczą w warsztatach. Jedną z nich była Asia, która ze swej strony chciała serdecznie podziękować za przekazanie dla niej za pośrednictwem SCW 1 % podatku.


Na holu jak co roku wystawiały swoje dzieła Amazonki oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.


Członkowie SCW serdecznie dziękują i gratulują wszystkim artystom udanych występów. Dziękujemy też wszystkim gościom za przybycie i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w równie licznym i wspaniałym gronie.

Opracowała na podstawie scenariusza
Reginy Massalskiej-Czadankiewicz
Grażyna Dobosz
Sekretarz Zarządu SCW
<<- Powrót