Za nami Gala Wolontariatu!Wypełniona po brzegi sala, wielki tort i życzenia od Pana Prezydenta Piotra Głowskiego, mnóstwo dyplomów, podziękowania, piękne statuetki....wszystko to na dorocznej Gali Wolontariatu w gościnnych progach Regionalnego Centrum Kultury.

A oto wyniki tegorocznej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu”

Ze względu na wyjątkową w tym roku ilość prezentacji, które napłynęły na konkurs-zastosowaliśmy podział na zgłoszenia indywidualne oraz zgłoszenia placówek lub organizacji- np. koła wolontariatu szkolnego. Kapituła konkursu w osobach: Prezes Andrzej Sadkowski, radna Rady Miasta- pani Dorota Urbańska, komendant Związku Harcerstwa Polskiego - harcmistrz Grzegorz Rzymski, skarbnik Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu Grażyna Dobosz i koordynator Bożena Przesmycka -mieli naprawdę niełatwe zadanie. Spośród piętnastu zgłoszeń indywidualnych, wśród których było też kilka par i trójek-przyznano trzy wyróżnienie oraz pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Nominacje do konkursu uzyskali:
-Henryka Słabik- wolontariuszka pilskich Amazonek
-Krystyna Bednarek i Teresa Stanios- wolontariuszki Towarzystwa Pomocy Chorym im Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej,
-Wolontariuszki koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Auxilia - Izabela Posieczek, Klaudia Propp- Russin, Alicja Roszyk i Katarzyna Smolarz.
- Aleksandra Koryluk i Kinga Kluska- z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica
- Dominik Jarosiński z Zespołu Szkół Ekonomicznych
-Mateusz Aleksiejew z Centrum Kształcenia „Nauka”
-Jana Konieczko z Zespołu Szkół nr 2

Wyróżnienia:
-Kornelia Dubińska, Natalia Rajewska i Patrycja Kietzman z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
- Szymon Pytel -student PWSZ- Praca Socjalna
-Marcin Okoń z Centrum Kształcenia ”Nauka”
miejsce 3-Ilona Olejniczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
miejsce 2-panie Beata Piechowiak i Jolanta Walkowiak ze Stowarzyszenia Europa Donna
i miejsce 1-Martyna Lalka i Mateusz Lalka-rodzeństwo z Zespołu Szkół Ekonomicznych

Spośród siedmiu zgłoszeń grupowych, przedstawiających wolontariat całych placówek, działalność kół wolontariatu-często z kilku lat, Kapituła postanowiła przyznać cztery wyróżnienia -i trzy równorzędne pierwsze miejsca-gdyż naprawdę nie da się wypunktować kilkuletniej pracy ogromnej rzeszy wolontariuszy w placówce - pod opieką grupy nauczycieli.

Wyróżniono działalność:
-koła wolontariatu z Zespołu Szkół nr 2 w Pile-pod opieką Alicji Bożek, Hanny Kunysz i księdza Mateusza Chmielewskiego,
-wolontariuszy z OHP w Pile z Komendantem Kingą Bieńkowską i wolontariuszami Wioletą Witting, Tomaszem Piątkowskim, Dawidem Michońskim i Oliwią Śledzik.
-koło wolontariatu z opiekunem, panem Sławomirem Machałą z Centrum Kształcenia „Nauka”,
-koło wolontariatu z opiekunem, panią Żanetą Bąk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile.

A teraz trzech głównych zwycięzców grupowych:
-Klub Wolontariusza „Rozproszone serca” z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim z opiekunem panią Iwoną Suchy.
-Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z opiekunami-panią Anną Borowicz, Anną Kucharską i Anną Pawlaczyk,
-Zespół Szkół Gastronomicznych-z opiekunką Julitą Jurdzińską.

Ponieważ było to jednocześnie dziesięciolecie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, nie obyło się bez prezentów-otrzymaliśmy kserokopiarkę od Pana senatora Mieczysława Augustyna. My z kolei podziękowaliśmy pięknym statuetkami zaprojektowanymi i wykonanymi przez firmę f-time wszystkim placówkom oświatowym i organizacjom, które od 10 lat z nami współpracują poprzez swoich wolontariuszy.

Ostatnim elementem części oficjalnej było podziękowanie za stały wolontariat. Co roku kolejni wolontariusze otrzymują nasze symboliczne odznaczenie-łapkę za swoją pracę. Są to także np. koordynatorzy ze szkół, opiekunowie wolontariatu, przedstawiciele innych organizacji. To jednak nie wszyscy odznaczeni Uczniowie ostatnich klas gimnazjów i szkół średnich otrzymali łapki na zakończenie roku-w kwietniu i w czerwcu w swoich szkołach. Podobnie będzie w przyszłym roku.

Odznaczenie otrzymali:
-Sława Duber- Olszak- wolontariuszka od Amazonek
-Anna Borowicz, Anna Kucharska i Teresa Brzuchalska-opiekunki wolontariatu w ZSP 2
-Beata Piechowiak i Jolanta Walkowiak- Stowarzyszenie Europa Donna
-Ilona Stepa-ZS 2
-Walery Łapacz-wolontariusz w Dziennym Domu Pomocy
-Szymon Pytel-student Pracy Socjalnej PWSZ

Część artystyczną zapewniły nam rewelacyjne uczennice z Centrum Kształcenia „Nauka”: Michelle Borucka ,Adrianna Semrau ,Karolina Kostrzewa, Aleksandra Grzybowska i Agata Truszkowska. Fantastyczny saksofon Adrianny Semrau przygrywał gościom podczas poczęstunku, przy spożywaniu wspaniałego tortu dla czterystu osób

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich pracę-a szczególnie grupie, która bezpośrednio pomagała w tym aby wszyscy zostali ugoszczeni i uhonorowani- naszym wspaniałym seniorkom-Eugenii Konsztowicz, Jadwidze Szczawińskiej, Gabrieli Kasprzak i Bożenie Przesmyckiej. Młodszych wolontariuszy, którzy spontanicznie zgłaszali się do pomocy-np studentki PWSZ i grupa Pani Małgosi Stopy-gdyż niestety zawiedli nas fachowcy-prosimy o zgłoszenie do biur-można przez koordynatorów w szkołach-chcemy Wam specjalnie podziękować.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom RCK-zawsze są otwarci na nasze życzenia, prośby i służą fachową pomocą.

W imieniu zarządu SCW- skarbnik Grażyna Dobosz

Poniżej kilka zdjęć autorstwa Tomka Dobosza oraz Janusza Urlewicza. Po resztę odsyłamy do galerii na naszym profilu facebookowym (nie trzeba być zalogowanym):
Zdjęcia na facebooku - fot. Tomek Dobosz

Zdjęcia na facebooku - fot. Janusz Urlewicz<<- Powrót