Barwy Wolontariatu 2015!5 grudnia jak co roku obchodzimy Dzień Wolontariusza. Uroczysta Gala Wolontariatu odbyła się tym razem 2 grudnia w sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury, którą wypełnili wolontariusze z najróżniejszych szkół i organizacji z Piły - ale także z całej Wielkopolski. Wśród gości pojawili się: senator Mieczysław Augustyn, Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski, wielu radnych Rady Miasta i Powiatu, dyrektorzy szkół, przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych. Gości powitała skarbnik zarządu - Grażyna Dobosz. Uroczystość poprowadziła studentka III roku pracy socjalnej Anna Płocińska.

Pierwsza część uroczystości to wręczenie dyplomów za udział w konkursie „Barwy Wolontariatu”. Kapituła konkursu w osobach: Prezes Andrzej Sadkowski, radna Rady Miasta Dorota Urbańska, Harcmistrz ZHP Grzegorz Rzymski, skarbnik SCW Grażyna Dobosz i koordynator Bożena Przesmycka nominowali prace następujących wolontariuszy:

1. Justyna Błaszczyk i Dorota Jaworska - nauczycielki ze SP nr 2 w Pile.
2. Alicja Stefanek z ZS im. Stanisława Staszica.
3. Justyna Przybylska - studentka ekonomii PWSZ w Pile
4.Patrycja Szkiłądź i Piotr Drobisz - studenci pracy socjalnej PWSZ
5. Zuzanna Michoń - uczennica pilskiego LO
6. Edward Kurgun i Waldemar Krawczonek - wolontariusze z Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile
7. Sylwia Miedzianowska i Elżbieta Kraska - rodzice uczniów ze SP nr 2,
8. Marta Lutka i Justyna Koziarska - studentki III roku pracy socjalnej PWSZ w Pile
9. Elżbieta Stoińska - prezes klubu Amazonek w Pile
10. Maria Huszek, Zuzanna Duraj, Magdalena Wendland - uczennice Zespołu Szkół oraz Liceum z Miasteczka Krajeńskiego, wraz z opiekunkami wolontariatu - Barbarą Wendland i Zdzisławą Misiak.


Ze względu na fakt, że chociaż jest to konkurs gminny, napływają do nas co roku prace z całego województwa. Kapituła zdecydowała, że przyznano po dwa równorzędne miejsca - trzecie, drugie i pierwsze - zwłaszcza, że wolontariusze pracują w połowie Wielkopolski.

III miejsce - pani Anna Razwalinow - założycielka i koordynatorka Klubu Rodzica Autyzm Help w Pile oraz pani Sylwia Trzęsiok - studentka III roku pracy socjalnej PWSZ.

II miejsce - Aleksandra Sawińska - wolontariuszka SCW w Pile oraz Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy z opiekunem panią Moniką Napierała.

I miejsce - Szkolne Koło Wolontariusza Ikar przy Zespole Szkół nr 3 z opiekunką - Małgorzatą Kossak oraz przedstawicielki Szkolnego Koła PCK i Wolontariatu przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile - Karolina Kruszewska, Magdalena Kasica, Paulina Juszczyszyn i Kinga Wysz z opiekunem panią Beatą Pawlak.

Przerywnik muzyczny w wykonaniu uczennicy gimnazjum Zespołu Szkół nr 2 w Pile Dominiki Pareckiej.

W kolejnej części Gali, jak co roku, nastąpił bardzo sympatyczny moment - możliwość podziękowania organizatorom i koordynatorom wolontariatu w różnych placówkach oraz wolontariuszom, którzy pracowali w wolontariacie stałym co najmniej rok. Wolontariusz nie może brać za pracę pieniędzy ani nagród. Ta symboliczna „łapka” musi wystarczyć. Uczniowie ostatnich klas gimnazjów i szkół średnich otrzymali łapki na zakończenie roku - w kwietniu i w czerwcu w swoich szkołach. Podobnie będzie w przyszłym roku.
Odznaczenia wręczył prezes SCW pan Andrzej Sadkowski.

1. Danuta Bureta-Arndt - od wielu lat opiekun wolontariatu w ZSP w Łobżenicy - obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku
2. Jan Miałszygrosz - opiekun wolontariatu w Centrum Kształcenia „Nauka”
3. Elżbieta Stoińska - prezes koła Amazonek
4. Elżbieta Wojtania - wolontariuszka Amazonka
5. Anna Razwalinow - przedstawiona w Barwach Wolontariatu
6. Pani Barbara Wendland - opiekun wolontariatu w Zespole Szkół w Miasteczku Krajeńskim
7. Pani Zdzisława Misiak - podobnie - opiekun wolontariatu
8. Pani Teresa Braksator i pani Małgorzata Suchańska - wolontariuszki Akcji Humanitarnej Życie, udział w projektach Gwiazdkowa Niespodzianka i Dni Nowej Szansy
9. Pani Bogumiła Pajączek oraz pan Piotr Szymański - wolontariusze Akcji Humanitarnej Życie - kluby Najwspanialszej podróży oraz projekt Gwiazdkowa Niespodzianka
10. Elżbieta Kraska i Sylwia Miedzianowska - mamy, wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej nr 2
11. Sylwia Trzęsiok, Aleksandra Sawińska oraz Justyna Przybylska - przedstawiane w Barwach Wolontariatu.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji Gali i poczęstunku, a z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wszystkim Wolontariuszom składamy serdeczne życzenia. Oby wszelkie Wasze działania zawsze przynosiły efekty, dawały radość, ulgę w cierpieniu, satysfakcję poświęcającym swój czas i serce, a potrzebującym realną pomoc.
Życzymy też wytrwałości, cierpliwości i zrozumienia z obu stron.

Zarząd SCW w Pile

<<- Powrót